W środę 10 listopada, w dzień przed Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11.11, uczniowie klas 1- 3 Podstawowej Szkoły Filialnej w Zapoledniku oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących zaśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego”. Włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „ Szkoła do hymnu”, cała społeczność szkolna uczciła w ten sposób 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Hymn zaśpiewano w tym roku w grupach klasowych ze względu na panującą pandemię Covid – 19. W każdej klasie I – III SP wykonano z tej okazji tradycyjne kotyliony, które ozdobiły odświętne stroje uczniów. Dzieci poznały również w trakcie lekcji bohaterów i wydarzenia związane z tym ważnym okresem w dziejach naszego Narodu. Uczniowie ZSO wysłuchali okolicznościowego referatu przygotowanego przez p. Izabelę Pędziwiatr. Na  głównym  korytarzu szkoły zorganizowano wystawę związaną z powstaniem niepodległej Rzeczpospolitej. Na tablicach zaprezentowano postać Józefa Piłsudskiego w fotografiach Muzeum w Sulejówku, Twórców Niepodległej: Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa i innych. Wystawy zostały przygotowane pod kierunkiem p. Marty Dul, Grażyny Szwed i Izabeli Pędziwiatr. Ponadto uczniowie klasy II i III LO wzięli udział w lekcji o-line za pośrednictwem platformy Teams, przygotowanej przez Muzeum w Łańcucie na temat „Rola arystokracji i ziemiaństwa w tworzeniu administracji, dyplomacji, ustroju, prawa i podstaw gospodarczych niepodległego państwa polskiego oraz ich zaangażowania w działalność kulturalną i charytatywną”.