Czy nauka jest tylko dla naukowców? Oczywiście, że nie! To może być pasja, własny rozwój, poznawanie świata i wiedza, która bywa bardzo przydatna na co dzień. Jak co roku, w ostatni piątek września odbyła się Małopolska Noc Naukowców. 55. młodych etuzjastów nauki z naszej szkoły (uczniowie liceum ogólnokształcacego, III klas gimnazjum i klas VIII) wraz z opiekunami p. Alicją Sokół, Barbarą Bożek, Sabiną Gortych i Edwardem Kwapiszem uczestniczyło w kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie. Wydarzenie, którego celem jest popularyzowanie nauki, jest świetną okazją dla młodych, by móc przyjrzeć się pracy naukowców z bliska, spytać o to, co najbardziej interesuje, by w końcu sprawdzić samego siebie w konfrontacji z innymi uczestnikami. Program Nocy Naukowców 2018 obfitował w nowości, nam udało się uczestniczyć w interesujących pokazach na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Górniczo – Hutniczej, m. in. „Fizyczne rozmaitości”, „Nocne pokazy doświadczeń chemicznych”, „Lewitacja magnetyczna”, „Autonomiczny robot humanoidalny NAO”. licznych wykładach z cylku: „Fizyka w medycynie”, „Mikroskopia elektronowa”, „Jak otrzymywać sztuczny magnes z cząstek”, także laboratoriach w Pracowni Mikroskopii sił Atomowych, Mikroskopii Konfokalnej, Labolatorium Badań wysokotemperaturowych i Elektrotechniki i w wielu innych. Do zobaczenia w następnym roku!