17 stycznia 2018 r. uczniowie klasy V b wyruszyli na wystawę „Machiny Leonarda da Vinci” zorganizowaną przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Leonardo da Vinci to „człowiek renesansu” – malarz, rzeźbiarz, wynalazca, anatom, filozof – posiadający wiele talentów i wnikliwy obserwator otaczającego świat, wizjoner wyprzedzający swoją epokę o całe stulecia. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać reprodukcje 18 jego dzieł malarskich m. in. „Mona Lisa”, „Dama z łasiczką” oraz 24 zrekonstruowanych wynalazków. Helikopter, samochód, łożysko kulkowe, spadochron czy czołg to tylko niektóre z ogromnej liczby koncepcji, jakie stworzył da Vinci. Prace interaktywne można było wprowadzić w ruch. Największą frajdę uczniom sprawiło samodzielne wykonanie latawca. Organizatorami wyjazdu byli  p. Alina Wójcik oraz p. Paweł Januszczak.