Dnia 26 listopada uczniowie klasy IV b wraz z nauczycielką języka polskiego p. Krystyną Pliszką uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w czytelni biblioteki szkolnej. W czasie spotkania dowiedziały się jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką. Jaką funkcję pełni Biblioteka Narodowa. Poznały inne rodzaje bibliotek oraz ich zadania .Utrwaliły pozyskaną wcześniej wiedzę dotyczącą   powstawania książki  i  jej drogi do czytelnika.  Zapoznały się z regulaminem  i księgozbiorem naszej biblioteki szkolnej. Każdy z uczestników lekcji miał czas na przejrzenie interesujących go książek i wybór jednej z nich do przeczytania. Ponadto uczestniczyli w konkursie na „Mistrza Pięknego Czytania” oraz „Mistrza Pięknego Opowiadania”. Wszyscy wzięli udział w wykonaniu pracy plastycznej dotyczącej przygód rodziny Miziołków z ostatnio czytanej lektury. Każdy otrzymał Dyplom „Pasowania na czytelnika”.