Przez ponad miesiąc tematem lekcji francuskiego w III LO była żywność, zwyczaje kulinarne Francuzów i przepisy kuchni francuskiej. Na zakończenie działu uczniowie wystąpili z inicjatywą przygotowania i przeprowadzenia zajęć praktycznych, czyli przygotowanie w stołówce szkolnej jednej z omawianych potraw.

Cała impreza odbyła się we wtorek na 6 i 7 lekcji.

Część uczniów przygotowywała w kuchni Le Croque Monsieur, pozostali organizowali przyjęcie w sali 29. Na degustację została zaproszona grupa niemiecka, ale zanim podano potrawę – czekała ich nauka języka francuskiego pod przewodnictwem Julii i Gabrysi.

Le Croque Monsieur okazał się bardzo smaczny i przepis na niego wzbudził zainteresowanie zaproszonych gości. Obejrzeli więc film i wysłuchali szczegółowych instrukcji przygotowania, oczywiście w języku francuskim!

Cała impreza świetnie się udała i grupa francuska już ma pomysł na następną!