W dniu 19 października 2021 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbył się „Konkurs wiedzy o Sejmie” zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pana Zbigniewa Chmielowca. Przystąpiło do niego 37 uczniów kilku szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu tarnobrzeskiego. Każdy z uczniów musiał rozwiązać test składający się z 30 pytań. Konkurs był skierowany do młodzieży uczęszczającej do klas VII- VIII szkół podstawowych oraz szkół ponad podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maria Hajdo z klasy VIII b SP i Dominika Rutyna z klasy III b LO.  Przed przystąpieniem do konkursu uczniowie wysłuchali prelekcji pracowników Wszechnicy Sejmowej o historii parlamentaryzmu, budynkach sejmowych, architekturze, o trybie pracy Sejmu, komisjach, głosowaniach.  Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali dyplomy i drobne upominki. Dekoracji zwycięzców dokonali poseł Zbigniew Chmielowiec oraz starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.