22 maja 2018 r .w  Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły rozstrzygnięto  konkurs plastyczny pt. „Pszczoła naszą bohaterką – jej rola i funkcja w środowisku”. Przesłaniem konkursu był cytat Alberta Einsteina, który powiedział „kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka…Konkurs miał na celu przedstawienie ogromnej roli pszczół w środowisku naturalnym, a także zapoznanie się z problemem wymierania pszczół, które jest efektem działalności człowieka. Do konkursu przystąpili uczniowie w czterech kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie wywalczyli

 I miejsce  Aleksandra Blicharczyk klasa II b/G praca Oli powyżej.

 II miejsce  Julia Kędzia klaa II b/G

Wyróżnienie Emilia Paterek klasa II b/G w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie tworzyli prace pod okiem p. Jerzego Babraja.