22 kwietnia 2022 r. zakończył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Ziemianie jako sąsiedzi – kulturotwórcza rola dworów polskich w latach 1918-1945”, przeznaczony dla  uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nasi uczniowie wzięli udział w tym konkursie, zdobywając większość miejsc konkursowych.

Wojewódzka komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac zakwalifikowała do etapu ogólnopolskiego po 3 prace z poszczególnych kategorii i grup wiekowych. Laureaci etapu wojewódzkiego będą reprezentować Podkarpacie podczas finału konkursu na początku czerwca 2022 roku w Krakowie.

Kategoria: szkoły podstawowe – prace pisemne

  1. Wiktoria Dul z kl. VIII A ( Tarnowscy z Dzikowa) opiekun p. Joanna Nieradka

Kategoria:  szkoły ponadgimnazjalne – praca multimedialna

  1. Zespół: Karolina Chmielowiec,  Martyna Chmielowiec,  Wiktoria Kochańczyk, Natalia Kos z kl. III A LO ( Horodyńscy z Zbydniowia), opiekun p. Izabela Pędziwiatr
  2. Zespół: Gabriela Dec, Karolina Janeczko, Aleksandra Nieradka, Wiktoria Weiss z kl. II LO ( Tarnowscy z Dzikowa), opiekun p. Joanna Nieradka
  3. Zespół: Aleksandra Bobrowska, Amelia Gorczyca, Roksana Mierzwa, Małgorzata Wójcik z kl. I LO ( Dolańscy z Grębowa) , opiekun p. Izabela Pędziwiatr

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim.