Komers 2022 roku był wyjątkowy – wzięły w nim udział  trzy klasy ósme. O godzinie 18:00 w środę  15 czerwca 2022 r. uczniowie rozpoczęli swoją tradycyjną zabawę na zakończenie szkoły. Rodzice tegorocznych absolwentów zdecydowali, że odbędzie się ona w restauracji Zajazdu „Gielarek”. Zaproszone  zostały Panie Dyrektorki  Szkoły Krystyna Kozieja i Barbara Bożek oraz Wychowawczynie klas ósmych Grażyna Szwed, Marta Dul i Elżbieta Idec. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Krystyna Kozieja, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy. Następnie ósmoklasiści zatańczyli poloneza, a każda klasa przygotowała swój układ taneczny pod okiem pani Anny Dul. Piękne sukienki i fryzury dziewcząt, koszule i krawaty chłopców – w połączeniu z tradycyjnym polskim tańcem  robiły niesamowite wrażenie. Następnym punktem programu był uroczysty obiad i smaczne przekąski.O świetną muzykę, przy której bawiła się młodzież, zadbał didżej. Uczniowie w eleganckich strojach pięknie się prezentowali. Tańcom i dobrej zabawie nie było końca …