Takie hasło towarzyszyło uroczystym obchodom Dnia Matki w Szkole Filialnej  w Zapoledniku. Jak co roku uczniowie klas pierwszych i drugich wraz  z wychowawcami przygotowali część artystyczną aby uczcić ten jedyny i wyjątkowy dzień. Na uroczystość licznie przybyły ukochane mamy, które z radością i wzruszeniem mogły podziwiać występy swoich pociech. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne, taneczne i plastyczne. Słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Uczniowie klas drugich przygotowali dla mam wyjątkową niespodziankę- gazetkę okolicznościową, wydaną z tej okazji,  w której oprócz, życzeń i wierszy, zamieścili także piękne opisy swoich mam. Podczas  tych uroczystości nie zabrakło wzruszeń i uśmiechu. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły mamom własnoręcznie wykonane upominki wraz z najpiękniejszymi  życzeniami.  Przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez mamy wszyscy dzielili się  miłymi wrażeniami.