3 marca 2020 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego  „Wolność jest w nas” w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Było ono częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.   W spotkaniu wzięła udział  nasza uczennica Julia Zawół z klasy VIII b SP, która zdobyła III miejsce w konkursie opowiadaniem pt. „Wspomnienia” ukazującej postać Janki Oleszkiewicz – Przysiężniak  pseudonim „Jaga” – kobiety niezłomnej. Uroczystość  rozpoczęła się przemówieniem dyrektora szkoły Piotra Ciska. Następnie został przedstawiony  piękny program artystyczny pt. „Wolność jest w nas”, wykonany przez uczniów ZSP w Posadzie Górnej. Częścią spotkania była prelekcja pn. „Uczestnicy konspiracji antykomunistycznej w Gminie Rymanów, promocja książki „Uczestnicy konspiracji niepodległościowej na Podkarpaciu w latach 1939 – 1956” oraz wspomnienia świadka historii Zbigniewa Człowiekowskiego syna żołnierza wyklętego.