Po raz kolejny, razem z panią Izabelą Pędziwiatr zorganizowaliśmy nietypową lekcję historii „Igrzyska Olipijskie” wzorem starożytnych Greków. Wprowadziliśmy pewne poprawki do Igrzysk. Również dziewczęta mogły brać udział w zawodach. Wszyscy startowaliśmy w uraniach a nie nago jak w starożytnej Olimpii. Każda konkurencja była ciekawa i wszyscy uczniowie chętnie w niej uczestniczyli. Pierwszą konkurencją były biegi. Zwycięzcami zostali Kamil Skrzypacz i Kamil Kos osiągając ten sam wynik. Drugą konkurencją był rzut dyskiem. Najdalej  dyskiem rzucił Jakub Janeczko. Następnie był skok w dal i rzut oszczepem.  Najdłuższy skok oddał Kamil Kos a najmocniej władał oszczepem Kamil Skrzypacz. Przedostatnią konkurencją były zapasy. Najsilniejszymi i najwytrwalszymi zawodnikami w kategorii dziewcząt okazała się Karolina Bednarczyk a w kategorii chłopców Filip Bąk. Ostatnimi zmaganiami były wścigi rydwanów. Pierwsze miejsce zajął Przemysław Nieradka. Każdy ze zwycięzców zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w pięknie wykonanym wieńcu laurowym.

Relacjonowała Marysia Hajdo