Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół. Z Bożym Narodzeniem wiąże się szereg pięknych zwyczajów, które wpisane są nie tylko w polską tradycję ale i poezję. W dniu 20 grudnia uczniowie klasy IV i VIII b SP przedstawili przepiękne „Misterium Bożonarodzeniowe” pt. „MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOSĆ”. Przeplatane ono było śpiewem kolęd. Artyści przybliżyli również zwyczaje świąteczne w Polsce i innych krajach m. in. Argentynie, Meksyku, Australii. Podsumowaniem spotkania był występ młodych kolędników. Przepiękną dekorację, stroje aktorów i spektakl przygotowały Panie Joanna Nieradka i Jolanta Nieradka.

W tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia

Z całego serca życzymy Świąt białych, pachnących choinką i piernikami,

Skrzypiących śniegiem pod butami, pełnych czarów, radości i piękna,

Spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze. Szczęśliwego Nowego Roku!