Słowa tej piosenki stały się inspiracją do przeprowadzenia cyklu lekcji promujących zdrowe odżywianie. Na zakończenie uczniowie klasy II A Szkoły Filialnej w Zapoledniku wzięli udział w zajęciach technicznych pt. „Kolorowe witaminy”. Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i zaprezentować swoje zdolności manualne. Zadaniem ich było przygotowanie owocowej kompozycji. Na talerzach pojawiły się smakowite owoce: borówki, maliny, truskawki, banany, winogrona, mandarynki, jabłka. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków ochronnych wszystkie dzieci z zapałem przystąpiły do pracy. Wykazały się zręcznością  podczas samodzielnego obierania i krojenia ulubionych owoców.  Na talerzach szybko pojawiały się wspaniałe kompozycje. Mogliśmy podziwiać kolorowe: jeżyki, rybki, palmy, szaszłyki. Pojawił się też dumny paw i wesoły piesek. Wszystkie zachwycały i zachęcały do degustacji. Dzieci zadbały też o estetyczne podanie przygotowanych przez siebie niecodziennych deserów. Wspólna praca sprawiła wszystkim wiele radości. Uczniowie nawzajem podziwiali swoje kulinarne dzieła i dumnie prezentowali je na zdjęciach. Na koniec z apetytem przystąpili do degustacji. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas zajęć czuwały Panie Edyta Paniec i Monika Duda.