22 marca 2018 roku ponownie do naszej szkoły zostały zaproszone przedszkolaki w ramach projektu edukacyjnego „ Bohater tygodnia”, którym była córka nauczycielki biologii pani Sabiny Gortych – Adela. Dzieci poznawały fascynujący świat zmysłów, który przygotowali i przedstawili im uczniowie klasy III a gimnazjum,  realizując tym samym własny projekt edukacyjny. Grupa Adelki  dowiedziała się że otaczający nas świat poznajemy za pomocą pięciu zmysłów: słuchu, węchu, smaku, dotyku i  wzroku.  Dzieci uczestniczyły w szeregu  doświadczeń z wykorzystaniem wszystkich zmysłów, było to:

  • odgadywanie różnych odgłosów np. szumu wiatru, padającego deszczu, płynącego potoku , syreny policyjnej, bzyczenia komara, kumkania żaby  
  • rozpoznawanie smaków (kwaśnego, słodkiego, gorzkiego, słonego) i zapachów (przyprawy do pierników, mięty, olejku sosnowego, kapusty kiszonej,  cebuli)
  • określanie cech przedmiotu za pomocą dotyku (gładki, szorstki, miękki, twardy, elastyczny, kruchy, zimny)
  • spostrzeganie kształtów, kolorów, ruchu oraz zobaczenie jakie figle płata narząd wzroku poprzez oglądanie iluzji optycznych.