Jak mówi chińskie przysłowie: „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”Te słowa można uczynnić mottem niezwykłych spotkań, które miały miejsce na lekcjach języka polskiego w klasie IV „a” i „b”. Odbyły się one 23 października w szkolnej bibliotece. Zostały zainicjowane przez p. Lucynę Skórę. Klasy IV wraz ze swoimi wychowawcami (Bożeną Dumą i Barbarą Nowak) uczestniczyły w pięknej, baśniowej przygodzie z książką. Pani Lucyna Skóra rozpoczęła zajęcia od zaprezentowania zbiorów biblioteki. Przedstawiła historię książki i gatunki literatury. Nie pominęła ludzi, którzy biorą czynny udział w przygotowywaniu książki. Zachęcała do podjęcia trudu czytania, które jest tak ważne i potrzebne młodemu człowiekowi – kształtuje jego wyobraźnię i osobowość. Kulminacyjnym punktem tych zajęć stał się konkurs pięknego czytania. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z wypiekami na policzkach mogli wybrać sobie dowolną lekturę, którą przeczytają w wolnym czasie i zaprezentują później na lekcji języka polskiego. To była wspaniała przygoda!

Barbara Nowak – nauczycielka języka polskiego