25 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Grębowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. Dzień Ziemi powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowaniem działań proekologicznych. Obchodzony jest od 1990 roku w Polsce a od 1970 roku na świecie.

         Dzień Ziemi 2018 roku poświęcony jest dostarczeniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań w zakresie zużycia tworzyw sztucznych. Ucząc dzieci i młodzież uczymy przyszłe pokolenia. Zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany i ląd, szkodząc zdrowiu i życiu.

          Najwyższą formą istnienia jest świadome jego działanie. Kształtując świadomość dzieci i młodzieży, kształtujemy przyszłe pokolenia i wpływamy na przyszłość Ziemi.

         Uczniowie ZSO w Grębowie ubrani na zielono wzięli udział w marszu ekologicznym – happeningu. Przeszli,  niosąc kolorowe kwiaty i transparenty z hasłami ekologicznymi ulicami Grębowa,  z boiska szkolnego na stadion LZS – u. Na stadionie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów i młodzieży szkolnej – członków Ligi Ochrony Przyrody. Na pożegnanie wszyscy zaśpiewali piosenkę ekologiczną. Śpiewając , niosąc plakaty i kolorowe kwiaty uczniowie wraz z opiekunami wrócili do szkoły. Celem uroczystych obchodów Dnia Ziemi było promowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży szkolnej jak i lokalnej społeczności. Nad całością czuwały nauczycielki biologii Alina Wójcik, Elżbieta Krasińska, Sabina Gortych.