6 czerwca 2022 r. do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie zawitali uczniowie ze szkół:  z Wydrzy, Krawców, Stalów, Żupawy oraz Zabrnia, którzy razem z naszymi ósmoklasistami uczestniczyli w „Dniach Otwartych Liceum Ogólnokształcącego”. Uczestników powitała p. dyr.  Krystyna Kozieja, która przedstawiła atuty nauki w naszej szkole i życzyła mile spędzonego czasu. Następnie uczniowie losowali kolorowe karteczki, które przypisywały ich do określonych grup. Po losowaniu goście uczestniczyli w przygotowanych dla nich lekcjach. Były to:

  • Kreatywnie o (nie) trudnej sztuce argumentowania.
  • English as an international language.
  • Le Français Sampa.
  • Kolorowy świat chemii vs. ciekawy świat fizyki.
  • Historia rybackiej wioski, która stała się światową metropolią. Witamy w Dubaju.
  • Biologia eksperymentalnie.
  • Logika w matematyce.

Po 2 lekcjach była dłuższa przerwa, w trakcie której uczniowie posilili się pysznym rogalikiem upieczonym przez nasze panie kucharki. Następnie były kolejne 2 lekcje. W trakcie lekcji uczniowie, którzy brali w nich aktywny udział, otrzymywali „kupony” na oceny bardzo dobre, oczywiście pod warunkiem, że od września będą uczniami naszej szkoły. Po umysłowym wysiłku wszyscy zgromadzili się na szkolnym boisku, gdzie brali udział w warsztatach tanecznych. Odtańczono „belgijkę”, „poloneza”, „makarenę”. Obejrzeli również popis taneczny w wykonaniu chłopców z naszego liceum. Kolejnym punktem programu był piknik integracyjny klas ósmych. Przy kiełbasce z grilla uczniowie toczyli rozmowy, co chwilę słychać było perlisty śmiech, który świadczył o tym, że dobrze się bawią.

Dzień minął bardzo szybko i w dobrych nastrojach.