W dniu 22 października, w  Szkole Filialnej w Zapoledniku odbył się Dzień Głośnego Czytania. Święto  zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczniowie wszystkich klas, na początku każdej lekcji, słuchali przez 10 minut czytanej na głos książki wybranej z biblioteki szkolnej. Książki czytali wychowawcy klas      I – III, nauczyciel – bibliotekarz oraz wybrani uczniowie. Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Apelujemy do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos książkę co najmniej przez 10 minut.