11 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie wyśpiewali życzenia w przepięknym koncercie muzycznym. Słowa wdzięczności i podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia, popłynęły w kierunku Dyrekcji Szkoły, Wójta Gminy Grębów, wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracyjnych szkoły. Konferansjerami byli uczniowie klasy VI a Amelia Stadnik oraz Karol Bierzyński. Piękne utwory muzyczne wykonały uczennice Wiktoria Dul, Aleksandra Kolano, Zuzanna Nieradka i Daria Zygiert. Piosenki przeplatane były przepięknymi cytatami na temat pracy nauczyciela.

„Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?” (D.Beisser)

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie.”   (H. B. Adams)

„Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”   (T. Mackenzie)

„Nauczyciel postrzega ucznia jako całość, pomagając mu budować pewność siebie i podnosząc jego samoocenę”  (B. Cage)

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze” (B. Cage)

„Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się.”  (J. Kurczab)

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”   (Konfucjusz)

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia pracy nauczycieli. W tym roku szkolnym nagrody zostały przyznane  12 pedagogom przez  Dyrektor ZSO  Krystynę Chmurę oraz 6 nauczycielom przez Wójta Gminy Grębów Kazimierza Skórę. Ponadto w tym uroczystym dniu została doceniona praca naszych uczniów z Liceum Ogólnokształcącego. 39. osób otrzymało Stypendium Wójta Gminy Grębów za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Całość uroczystości przygotowały Panie: Anna Dąbek, Elżbieta Idec, Grażyna Szwed, Teresa Maciąg.