W dniu 2 października 2018 r. uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Barbarą Bożek i Sabiną Gortych uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do domku myśliwskiego w Klonowem. Wycieczka połączona była z obchodami Dnia Chłopca. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji na tematy ekologiczne naszego regionu. Zajęcia przeprowadziła p. Mariola Cygan. Oglądali z zaciekawieniem eksponaty, które znajdują się na co dzień w domku myśliwskim: spreparowanego wilka, wydrę, bobra, różne gatunki ptaków oraz poroża jeleni. Ponadto dla wszystkich przygotowany był słodki poczęstunek oraz kiełbaska z grilla, którą upiekł Prezes Koła Myśliwskiego „Leśnik” pan Janusz Zbyrad. Uczniowie świetnie się bawili, uczestniczyli oprócz zajęć dydaktycznych w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Chłopcy otrzymali od swoich koleżanek drobne słodkie upominki.