W ramach obchodów Dnia Chłopaka uczniowie klas pierwszych LO pojechały  wraz z wychowawczyniami do kina Helios do Stalowej Woli. Uczniowie obejrzeli wyreżyserowany przez Gail Mancuso film pt. „ Był sobie pies 2 ”. Przed seansem uczniowie uczestniczyli w krótkiej prelekcji dotyczącej rożnych ras psów i ich znaczenia w życiu człowieka. Seans wzbudził duże emocje wśród uczniów. Opowiadał o psie Bailey, który dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.