5 grudnia 2017 r. uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz pierwszej liceum ogólnokształcącego wzięli udział w otwartej debacie społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Celem spotkania było zdiagnozowanie i określenie potrzeb  mieszkańców na terenie gimny Grębów,  omówienie narzędzi Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, szczególnej roli dzielnicowego i zasad programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz promowanie aplikacji „Moja Komenda”. Spotkanie odbyło się w sali Gminnego Centrum Kultury w Grębowie. Oprócz uczniów w debacie uczestniczyli: Komendant Posterunku Straży Leśnej w Nowej Dębie, dyrektorzy szkół z terenu gminy Grębów, sołtysi wszystkich miejscowości, radni, pracownicy Urzędu Gminy oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.  Organizatorami spotkania byli: Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinspektor Stanisław Sekuła i Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra. Dyskutowano o potrzebie wykorzystywania przez Policję nowoczesnych możliwości komunikowania się z mieszkańcami poprzez mapy zagrożeń, a także szczególnej roli dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami. Poprzez przygotowaną prezentację multimedialną przypomniano również adresy stron internetowych, w których dostępna jest mapa, wskazano jak wprowadzić dany sygnał o zagrożeniu lokalnym. Poinformowano zebranych, iż każde z takich zgłoszeń jest kilkukrotnie weryfikowane przez policyjne patrole. Wójt Gminy wskazał także swoje spostrzeżenia związane z obszarem bezpieczeństwa lokalnego. Na koniec spotkania uczestnicy zgłaszali swoje wnioski, następnie odpowiedzieli na pytania zawarte w anonimowej ankiecie ewaluacyjnej. Organizatorzy podziekowali wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, zachęcali do częstszego korzystania z nowych narzędzi informatycznych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.