W dniu 30 maja odbył się finał konkursu „Booktalking, czyli pięć minut o książce” w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Zgromadził osiemnastu młodych recenzentów reprezentujących szkoły Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Malwina Skóra z klasy IV a (grupa wiekowa I – IV) oraz Julia Dec z klasy VII b i Oliwia Pietrasiewicz z klasy VII a (grupa wiekowa V – VIII). Nasze dziewczyny opowiadały o serii książek „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz,  „As wywiadu i reszta świata” Joanny Nadin , „Desiree czyli czas próby” Heidi Hassenmuller. Wszyscy uczestnicy konkursu w interesujący sposób przedstawili  ulubioną wybraną przez siebie  książkę. Wybierając z treści to, co dla nich najbardziej pasjonujące, przedstawiali wybranego bohatera i okoliczności, w których się znalazł. Dostosowali również swój wygląd jeszcze bardziej przybliżając postacie prezentowanych literackich bohaterów. Julia Dec otrzymała wyróżnienie za zaprezentowanie książki „Ida sierpniowa” wchodzącej w skład cyklu powieściowego „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz.. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 6 czerwca w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.