Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej z okazji powrotu uczniów z klas II do nauki stacjonarnej. Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zapraszamy także rodziców. Ponieważ nie chcemy dokładać domowych obowiązków, nie wymaga dużej aktywności ani przygotowań. Uczniowie otrzymują bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Uczeń wraz z rodzicami przypomina sobie książki, które czytał z różnych kategorii i je koloruje lub skreśla. Jeżeli któreś ikonki pozostają nieskasowane, zachęcamy do wypożyczenia książek w bibliotece szkolnej z danej kategorii .Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom lub nagrodę. Czas trwania konkursu 28. 01. 2021  do 30. 04. 2021 r.

PO CO JEST TA AKCJA?

Jeżeli jesteś rodzicem ucznia biorącego udział w akcji to otrzymałeś list zapraszający do wspólnego zachęcania dzieci do czytania Zawiera bardzo konkretne zalety płynące z czytania dzieciom oraz z dziećmi, szczególnie w czasach pandemii. Na omawiane tam zalety zachęcania dzieci do czytania w domu, nakładają się skutki edukacji zdalnej. Uczniowie klas II podczas dotychczasowej edukacji szkolnej prawie tyle samo czasu uczyli się zdalnie, co stacjonarnie. Pierwszaki były w szkole raptem 2 miesiące. Dlatego tak bardzo nam zależy, by uczniowie  odwiedzili bibliotekę, przypomnieli sobie o niej i zachęcili się do korzystania. Po cichu liczymy na to, że uczniowie, po prawie roku spędzonym w dużej mierze przed ekranem komputera, zatęsknią za tradycyjnymi formami rozrywki. Akcja jest także formą miłego powitania przez bibliotekę wracających uczniów, a w przypadku tych najmłodszych czasem zachętą do pierwszej wizyty.

Ponadto uczniom klas trzecich przypominamy o konkursie „Polecam książkę” – recenzja mojej ulubionej ksiażki. Termin upływa 31 stycznia 2021 r.