W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas ferii zimowych w dniu 3 lutego  2022 uczniowie klas I – IV Szkoły Podstawowej pracujący stacjonarnie, uczestniczyli w spotkaniu pod nazwą „Bezpieczne ferie”. Prelekcję poprowadził  Marcin Drewniany, dzielnicowy Posterunku Policji w Grębowie. Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na reguły bezpieczeństwa, jakie należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypomniał zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa.  Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób. Podczas spotkania z policjantem uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadając na pytania oraz zadając swoje.

.