W dniach 26 – 29 listopada 2020 r. odbyło się święto Stanisława Jachowicza. Ruszyła bowiem I edycja Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu. Tym razem w wersji online. Nasze uczennice Julia Dec i Jagoda Suduł z klasy VI b oraz Zuzanna Nieradka z klasy VII c szkoły podstawowej wzięły udział w konkursie literackim. Napisały utwory: „Kapelusz”, „O małej, łakomej myszy” i „Szkodliwy misio”.  Konkurs był  jednym  z wielu wydarzeń festiwalowych. Miał na celu rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Poznanie sylwetki Stanisława Jachowicza i jego dorobku literackiego, a następnie jego twórcze wykorzystanie. Zachęcenie dzieci do pisania tekstów literackich i prezentowania własnej twórczości, ze wskazaniem na stylistyczną i językową poprawność utworu. Ponadto w ramach festiwalu odbyły się spektakle, konkursy, warsztaty, wykłady i spotkania. Któż nie zna wierszyka „Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku…” Przybliżono postać autora oraz innych bohaterów jego bajkowego świata. Pierwszy festiwal imienia bajkopisarza pochodzącego z Tarnobrzega – Stanisława Jachowicza rozpoczął się w czwartek 26 listopada. Od tego dnia do niedzieli na profilu facebookowym Tarnobrzeskiego Domu Kultury i w wydarzeniu Festiwal „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu zostały zamieszczone filmy, spotkania, odbyły się transmisje na żywo, konkursy, ciekawostki. W dniu 29 listopada zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego, plastycznego i teatralnego. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica Julia Dec. Otrzymała pozaregulaminową nagrodę przyznaną przez organizatora czyli Tarnobrzeski Dom Kultury za entuzjazm i ogromną wyobraźnię uwidocznioną w opowiadaniu pt. „Kapelusz”. Uczennice zgłosiła i zachęciła do udziału w konkursie p. Lucyna Skóra.