Wszystkich sympatyków książki i biblioteki zapraszamy do włączenia się do akcji „Podaruj książkę bibliotece”.

Jeżeli macie książki wydane w ciągu ostatnich  15 lat, które chcielibyście podarować naszej szkolnej bibliotece, to zachęcamy do ich przynoszenia.

Wzbogaci to księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa.

Zachęcamy więc do odkurzenia domowych regałów i podzielenia się książkami z innymi, którym na pewno sprawią radość.

Podarowane książki będą wyróżnione w księgozbiorze biblioteki specjalnymi naklejkami.

Nazwiska ofiarodawców, którzy wzbogacą szkolny księgozbiór, zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły na Honorowej Liście Darczyńców Biblioteki.

Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.

Regulamin akcji:

Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia.

W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury dla szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, literaturę popularnonaukową, słowniki, albumy itp.

Stan książek powinien być dobry – książki wydane po 2005r.

Zanim podarujesz książki – zapytaj o zgodę rodziców. Akcja jest dobrowolna.

Lista darczyńców ukaże się na stronie internetowej szkoły zsogrebow.pl (można zastrzec anonimowy udział w akcji).

Jak przekazać książki: Uczniowie klas I – III pracujący stacjonarnie przynoszą książki do Szkoły Filialnej w Zapoledniku. Uczniowie klas IV – VIII i Liceum Ogólnokształcącego (pracujący zdalnie) mogą w dowolnym dla siebie terminie przynieść książki do szkoły. Na korytarzu szkolnym obok biblioteki będzie przygotowane specjalne pudełko, do którego należy włożyć książkę bądź książki zapakowane w reklamówkę z nazwiskiem osoby, która je podarowała. Przy okazji można zwrócić książki do biblioteki. Budynek szkoły jest otwarty od 8.00 – 17.00.