W ramach akcji „PoczytajMy” uczniowie klasy II b gimnazjum: Patryk Stępień, Sylwia Trybel, Emilia Paterek, Oliwia Drozd, Aleksandra Blicharczyk, Julia Kędzia, Dominika Rutyna, Zuzanna Nowak, Mikołaj Motas odwiedzili grupę czterolatków w pobliskim przedszkolu. Każdy z uczestników ubrany był w kolor związany z czytanym przez siebie wierszem. Spotkanie rozpoczęła p. Lucyna Skóra czytając dzieciom bajkę „O smutnej białej krainie”, która w prosty sposób wyjaśniła dzieciom skąd sie wzięły kolory. Następnie przedszkolaki wymieniały przedmioty, zjawiska, które kojarzą się im z danym kolorem. Czytanie „kolorowych wierszy” przeplatane było zabawami ruchowaymi. Podsumowaniem spotkania było ustalenie gamy barw na tęczy. Maluszki z pomocą gimnazjalistów malowały przygotowaną wcześniej tęczę. Spotkanie bardzo podobało się dzieciom, żywo reagowały na polecenia starszych kolegów. Projekt został przygotowany pod kierunkiem p. Beaty Grzywacz i Lucyny Skóry w porozumieniu z nauczycielką przedszkola p. Elżbietą Majdańską.